Financování nového auta – půjčka nebo leasing?

on

|

views

and

comments

Uvažujete o koupi nového vozu a nemáte dostatek úspor? Koupě nového auta může být finančně náročná, a proto mnoho lidí volí financování vozidla přes úvěry nebo leasing. 

Půjčka na auto

Půjčka na auto je nejčastějším způsobem financování nového vozidla. Poskytovatelé nabízejí různé úrokové sazby a podmínky, a proto je důležité, abyste pečlivě zvážili, jakou půjčku si vyberete. Společnosti poskytují na koupi auta i bezúčelový spotřebitelský úvěr či můžete uzavřít účelovou auto půjčku. Z tohoto důvodu věnujte dostatek času průzkumu, abyste našli pro sebe to nejvýhodnější financování.

Při výběru půjčky na auto zohledněte úrokovou sazbu, jistinu úvěru a celkové náklady na půjčku – RPSN. Máte-li představu o ceně auta, použijte kalkulačku půjčky na auto, která vám spočítá celkové náklady na půjčku v závislosti na délce splácení, výši splátek a úrokové sazbě. Půjčku na auto získate jak od banky, tak nebankovního poskytovatele nebo od samotného prodejce aut.

Leasing

Další možností financování auta je leasing. Existují dva hlavní typy leasingu: operativní leasing a finanční leasing. Operativní leasing funguje jako pronájem auta, kde si auto pronajímáte na určitou dobu a poté ho vrátíte. Výhodou je, že se společnost stará o servis a v případě poruchy vám poskytne jiný vůz. Auto však nikdy vlastnit nebudete.

U finančního leasingu si auto kupujete s tím, že platíte pravidelné splátky po určitou dobu. Po uplynutí doby splácení se stáváte majitelem auta.

Nezapomeňte si to propočítat

Uzavřete-li úvěr, pamatujte, že splácení půjčky může trvat několik let a může mít významný dopad na vaše finanční zdroje. 

Pokud se rozhodujete, jak financovat nové auto, zvažte svou finanční situaci, úrokové sazby, podmínky a délku splácení. Budete-li si pořizovat ojeté auto, s největší pravděpodobností do něj ještě tutéž částku vložíte na servisu. Dobře si propočítejte, jak splátky ovlivní rozpočet. 

Například spotřebitelský úvěr na 320 000 Kč může mít splatnost 8 let, záleží na poskytovateli. Je to tedy závazek, který s vámi bude nějaké ty roky přetrvávat. Díky půjčce online schválení, můžete mít finanční prostředky na auto během chvíle.

Share this
Tags

Must-read

Financování nového auta – půjčka nebo leasing?

Uvažujete o koupi nového vozu a nemáte dostatek úspor? Koupě nového auta může být finančně náročná, a proto mnoho lidí volí financování vozidla přes...

Koupě ojetého vozu krok za krokem

Vybrat správné auto, které splní všechna očekávání a zároveň nezruinuje rodinný rozpočet, může být oříšek. Obzvlášť když se jedná o ojetinu. Jak na koupi...

Renault odhaduje, že kvůli čipové krizi vyrobí o půl milionu aut méně

Francouzská automobilka Renault očekává, že pokles produkce v důsledku nedostatku polovodičů bude mnohem výraznější, než předpokládala zhruba před měsícem. Nový odhad je horší i ve...
spot_img

Recent articles

More like this