Hoteliéři očekávali výrazně lepší letní turistickou sezónu

on

|

views

and

comments

Navzdory mírnému nárůstu domácích turistů je letní sezóna zklamáním.
V souvislosti se zlepšující se situací na začátku léta a po téměř osmi měsících tvrdých omezení očekávali hoteliéři výrazně lepší letní turistickou sezónu.

Navzdory mírnému meziročnímu nárůstu domácích turistů je však letošní letní sezóna zklamáním.

Konstatoval to prezident Asociace hotelů a restaurací Slovenska Marek Harbuľák.

Výrazně ubylo cizinců

Omezení vstupu neočkovaných zahraničních turistů zavedeny na začátku léta se podle Asociace hotelů a restaurací podepsali nejen pod výrazný pokles přenocování, ale mohou znamenat, že tito turisté i po skončení pandemie nebudou navštěvovat Slovensko jako dovolenkovou destinaci.

Podle údajů Statistického úřadu SR návštěvnost cizinců v srpnu klesla o 60 procent ve srovnání s obdobím před pandemií.

Počet nocí je oproti počtem před dvou let nižší o půl milionu. Srpen je přitom dlouhodobě měsícem s nejvyšší návštěvností hotelů a penzionů na Slovensku.

Počet Slováků, kteří se rozhodli trávit dovolenou na Slovensku, rostl podle asociace jen velmi mírně a nedokázal nahradit výrazně výpadky zahraničních turistů.

Důvěra domácích turistů je pro slovenský cestovní ruch důležitá, jejich podíl byl až 81 procent v srpnu tohoto roku v ubytovacích zařízeních.

Share this
Tags

Must-read

Renault odhaduje, že kvůli čipové krizi vyrobí o půl milionu aut méně

Francouzská automobilka Renault očekává, že pokles produkce v důsledku nedostatku polovodičů bude mnohem výraznější, než předpokládala zhruba před měsícem. Nový odhad je horší i ve...

Na ministerstvu práce je nefunkční vnitřní kontrola, tvrdí kontrolní úřad

Vnitřní kontrolní mechanismy na ministerstvu práce a sociálních věcí jsou neefektivní a neúčinné. Vyplývá to ze závěrů kontrolní akce, kterou ukončil Nejvyšší kontrolní úřad SR...

Soukromý sektor eurozóny zaznamenal nejslabší růst za šest měsíců

Aktivita v soukromém sektoru eurozóny pokračovala v říjnu v růstu, tempo růstu však bylo nejslabší za poslední půlrok. Uvedla to v pátek společnost IHS...
spot_img

Recent articles

More like this