Renault odhaduje, že kvůli čipové krizi vyrobí o půl milionu aut méně

on

|

views

and

comments

Francouzská automobilka Renault očekává, že pokles produkce v důsledku nedostatku polovodičů bude mnohem výraznější, než předpokládala zhruba před měsícem.

Nový odhad je horší i ve srovnání s informacemi, které v těchto dnech naznačili zdroje ze společnosti. Automobilka nepříznivou prognózu uvedla po zveřejnění tržeb za 3. čtvrtletí.

Renault uvedl, že pro pokračující nedostatek čipů by v tomto roce mohl vyrobit až o 500 tisíc aut méně. V zářijové prognóze přitom firma počítala s poklesem produkce o 220 tisíc vozů.

I zdroje z Renaultu před dvěma dny pro agenturu Reuters uvedli, že oproti zářijové prognóze bude výpadek ve výrobě vyšší, jejich odhad však naznačoval pokles produkce o 300 tisíc, maximálně o 400 tisíc aut.

Společnost zároveň zveřejnila vývoj tržeb za 3. čtvrtletí. Jak uvedla, tržby za období od července do konce září dosáhly 8,99 miliardy eur. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku to představuje pokles o 13,4 procenta.

Rozsah poklesu tržeb byl mnohem mírnější než pokles objemu prodeje. Ten se snížil o 22,3 procenta. na 599.027 vozidel, přičemž na evropském trhu prodej aut klesl o 26,3 procenta. a na dalších trzích o 17,3 procenta .. Pod mírnější pokles tržeb ve srovnání s objemem prodeje se podepsalo zvýšení cen.

Share this
Tags

Must-read

Renault odhaduje, že kvůli čipové krizi vyrobí o půl milionu aut méně

Francouzská automobilka Renault očekává, že pokles produkce v důsledku nedostatku polovodičů bude mnohem výraznější, než předpokládala zhruba před měsícem. Nový odhad je horší i ve...

Na ministerstvu práce je nefunkční vnitřní kontrola, tvrdí kontrolní úřad

Vnitřní kontrolní mechanismy na ministerstvu práce a sociálních věcí jsou neefektivní a neúčinné. Vyplývá to ze závěrů kontrolní akce, kterou ukončil Nejvyšší kontrolní úřad SR...

Soukromý sektor eurozóny zaznamenal nejslabší růst za šest měsíců

Aktivita v soukromém sektoru eurozóny pokračovala v říjnu v růstu, tempo růstu však bylo nejslabší za poslední půlrok. Uvedla to v pátek společnost IHS...
spot_img

Recent articles

More like this