Jak si přivydělat při zaměstnání

on

|

views

and

comments

Špatná finanční situace a nebo jen touha po zvýšených příjmech vede u velké spousty lidí ke snaze o získání alternativního příjmu, který doplňuje pravidelnou pracovní mzdu. Možností přivýdělku existuje samozřejmě několik a všechny z nich mohou být zajímavou variací. V následujícím článku si ty nejvýznamnější stručně rozebereme.

Podnikání jako vedlejší činnost

Stále oblíbenější variantou se v dnešní době stává možnost realizace vlastního podnikaní. Díky živnostenskému oprávnění mohou i zaměstnanci provozovat samostatně výdělečnou činnost a realizovat tak mimo své hlavní zaměstnání i další zisky. Pokud patříte mezi zaměstnance, máte při podnikání navíc některé specifické výhody spočívající například v odpadnutí nutnosti plateb sociálního a zdravotního pojištění.

Brigáda

Ještě obvyklejší formou přivýdělku jsou různé další pracovní smlouvy v rámci brigád. Typicky se jedná o dohodu o provedení práce nebo o dohodu o pracovní činnosti. Obě tyto formy mají svá specifika a hodí se pro různé situace. Pokud se tedy chystáte realizovat k hlavní činnosti přivýdělek vše si detailně nastudujte.

Zkrácený úvazek

Další formou je k hlavnímu úvazku podepsat také druhou pracovní smlouvu na úvazek zkrácený. V tomto případě můžete realizovat úvazky různého rozsahu a jedná se o režim podobný klasickým brigádám s rozdílem plynoucím z práv a povinností zaměstnance i zaměstnavatele.

Další činnosti

Možností přivýdělku existuje samozřejmě celá řada. Je však nutné ověřovat jejich legalitu a vždy vše provozovat pouze s platnými potřebnými oprávněními. Pokud si nejste jistí, zda je nutné k vámi vybrané činnosti vlastnit živnostenské oprávnění, raději se poraďte s odborníkem ať předejte zbytečným budoucím problémům.

Je zde i možnost, když je největší nouze prodat zlaté šperky, případně i stříbrné šperky, ale za ty nedostanete moc peněz. Zde se můžete dočíst více o zlatě.

Share this
Tags

Must-read

Koupě ojetého vozu krok za krokem

Vybrat správné auto, které splní všechna očekávání a zároveň nezruinuje rodinný rozpočet, může být oříšek. Obzvlášť když se jedná o ojetinu. Jak na koupi...

Renault odhaduje, že kvůli čipové krizi vyrobí o půl milionu aut méně

Francouzská automobilka Renault očekává, že pokles produkce v důsledku nedostatku polovodičů bude mnohem výraznější, než předpokládala zhruba před měsícem. Nový odhad je horší i ve...

Na ministerstvu práce je nefunkční vnitřní kontrola, tvrdí kontrolní úřad

Vnitřní kontrolní mechanismy na ministerstvu práce a sociálních věcí jsou neefektivní a neúčinné. Vyplývá to ze závěrů kontrolní akce, kterou ukončil Nejvyšší kontrolní úřad SR...
spot_img

Recent articles

More like this