Německá společnost Continental zhoršuje výhled kvůli problémům s dodávkami

on

|

views

and

comments

Německý koncern Continental, největší evropský dodavatel komponentů pro automobilový průmysl, zhoršil svůj výhled na rok 2021. Důvodem je nedostatek polovodičů a problémy v globálním dodavatelském řetězci.

„Negativní vliv inflace nákladů na klíčové vstupy včetně elektroniky a elektromechanických komponentů, jakož i nerostných surovin, je stále výraznější,“ uvedl v pátek Continental ve svém prohlášení.

Nedostatečné dodávky polovodičů a „nejistoty související s dodavatelským řetězcem“ budou mít tento rok za následek stagnaci světového automobilového trhu v porovnání s rokem 2020, kdy toto odvětví zasáhly blokády na začátku pandemie nového koronavirus.

Koncern nyní očekává za celý rok tržby od 32,5 miliardy do 33,5 miliardy eur namísto 33,5 – 34,5 miliardy eur v předchozí prognóze.

Provozní marže Continentalu, což je ukazatel pozorně sledován investory, by se měla pohybovat v pásmu 5,2 až 5,6%, zatímco předtím skupina odhadovala, že bude mezi 6,5 – 7%.

Otřesy způsobené pandemií přinesly globální nedostatek všeho od dřeva po polovodiče a plasty, což omezuje výrobu v široké škále odvětví.

Klíčový německý automobilový sektor obzvlášť tvrdě zasáhl nedostatek čipů, klíčového komponentu v konvenčních i elektrických vozidlech. To přimělo několik německých automobilek pozastavit výrobu.

Prodej nových aut v Evropě v září klesl na nejnižší úroveň pro tento měsíc od roku 1995, uvedlo minulý týden Evropské sdružení výrobců automobilů.

Tržby Continentalu ve 3. čtvrtletí meziročně klesly o 8,5% na 8 miliard eur, protože se zhoršila krize s dodávkami. Ukázaly to v pátek předběžné údaje, které koncern zveřejnil spolu s revizí výhledu.

Automobilová divize společnosti podle rychlého odhadu vykázala za 3. kvartál ztrátu s provozní marží na úrovni -2,3%.

Kompletní čtvrtletní výsledky zveřejní Continental 10. listopadu.

Share this
Tags

Must-read

Financování nového auta – půjčka nebo leasing?

Uvažujete o koupi nového vozu a nemáte dostatek úspor? Koupě nového auta může být finančně náročná, a proto mnoho lidí volí financování vozidla přes...

Koupě ojetého vozu krok za krokem

Vybrat správné auto, které splní všechna očekávání a zároveň nezruinuje rodinný rozpočet, může být oříšek. Obzvlášť když se jedná o ojetinu. Jak na koupi...

Renault odhaduje, že kvůli čipové krizi vyrobí o půl milionu aut méně

Francouzská automobilka Renault očekává, že pokles produkce v důsledku nedostatku polovodičů bude mnohem výraznější, než předpokládala zhruba před měsícem. Nový odhad je horší i ve...
spot_img

Recent articles

More like this